Budoucnost automatického obchodování.

Dne 5. 2. 2019 publikoval Super Admin

Budoucnost automatického obchodování.

Hezký den přátelé.

Tak si říkám jak bude vypadat obchodování na burze za deset, dvacet let? Co myslíte ?

Když se podíváme do historie, jak se obchodovalo v minulosti před desítkami let a jak se obchoduje dnes?

Když se obecně podíváme na všechny oblasti, jak se vyvíjejí technologie. Před pár dny jsem byl ve vinárně kde víno nalévá robotická ruka.

Vše se čím dál tím více automatizuje. Vyvíjejí se automobily, které nepotřebují řidiče, v Dubaji létají turisté v dronech, které nepotřebují lidského pilota, jezdí tam vlaky, které řídí umělá inteligence.

Na burze se obchodovalo tak, že byli obchodní parkety, kde obchodníci pořvávali, že chtějí koupit nebo prodat. Po té se obchodovalo, tak že obchodník svému makléři zadal pokyn pro nákup nebo prodej po telefonu. Dnes obchodujeme přes obchodní platformu jen s pomocí svého počítače, kliknu a zadal jsem pokyn. Když je to na počítači, jednoduše se to dá zautomatizovat. Máme tu programovací jazyk kam jednoduše napíšu pravidla otevření nebo uzavření pozice a program to dělá za mě.

Co bude dál? Vyvíjí se umělá inteligence, která umí něco nakreslit. Již dnes jsou roboti, kteří si s vámi budou povídat. Už dnes jsou automatické obchodní systémy, které se sami rozvíjejí, učí se z vlastní zkušenosti. Neustále se vylepšují. Dnes jsou systémy, které navrhnou jednoduchou obchodní strategii náhodně a s pomocí umělé inteligence tuto jednu strategii neustále vylepšují až ji dovedou k dlouhodobě ziskové obchodní strategii.

Když jsem hledal na internetu nějaké zdroje o algotradingu, tak jsem v českém jazyce toho moc nenašel, ale v anglickém a světovém měřítku, je těch zdrojů více. Dnes jsou servery a společnosti, které učí jak programovat algotrading, jak programovat systém, který bude využívat umělou inteligenci pro obchodování.

Vypadá to tak, že ziskový a úspěšný obchodník bude ten, který bude mít úspěšnějšího robota pro obchodování. V budoucnu asi budou obchodovat na burze proti sobě roboti, automatické obchodní systémy, možná i lidi, ale myslím, že lidé v obchodování na burze proti automatickým obchodním systémům neuspějí. V podstatě už dnes se americký akciový trh ze 75% obchoduje s pomocí automatických obchodních systémů. Velké společnosti, banky, investiční společnosti, fondy, ti všichni již dnes používají automatické obchodní systémy.

Co myslíte, jak bude vypadat budoucnost obchodování na burze? Napište nám to do komentáře.

My dnes máme na reálném prvním obchodním účtu od 10.10.2018 zhodnocení 64.12%.

Na druhém reálném obchodním účtu stockX od 21.1.2019 je zhodnocení 6.3%.

ZAČNĚTE ZHODNOCOVAT SVÉ FINANCE S NÁMI.

Super Admin

Super Admin