Často kladené otázky

Alternativní investiční fond STOCKX FUND byl založen z důvodu plánovaných cílů společnosti.

Každá brokerská společnost má poskytovatele likvidity a ten určuje kdy bude dané podkladové aktivum obchodovat a kdy ne. Například Dow Jones otevírá v USA v 15:30 našeho času, ale i přesto umožňují brokerské společnosti obchodovat toto aktivum i od 1:00 do 23:00. Máme zde otevření Londýnské burzy v 9.00 našeho času. I zde je vidět zvýšená volatilita na akciovém indexu Dow Jones, obchodují ho obchodníci po celém světě, takže to není záležitost jen brokera.

Klient neplatí žádné poplatky, v případě že investuje do investičního fondu STOCKX FUND. Veškeré poplatky spojené s reálným obchodováním na burze si společnost stockX a.s. platí v rámci své režie. Standardní poplatky jsou spread, to je poplatek za otevření obchodu, swap – poplatek za držení podkladového aktiva přes noc, přes víkend je swap trojnásobný, jako za tři dny. Spread a swap jsou zanedbatelné poplatky oproti tomu, jaký zisk dokáže vytvořit automatický nebo poloautomatický obchodní systém. Spread je většinou cca 0,02 % z velikosti obchodního účtu, swap je také cca 0,02%, někdy může být účtován tzv. commission poplatek komise, nějaký paušál, tyto obchodní účty nepoužíváme, případně na těchto účtech je většinou nižší nebo nulový spread.

Máme podíl 50% ze zisku, který realizujeme vlastní formou investičních strategií.

Aktuálně máme reálné obchodní účty u XTB, AdmiralMarkets, Bossa.

Hlavním cílem společnosti je vytvářet zisk v rámci burzovních obchodů a inovovat vlastní investiční strategie. Dalším cílem společnosti je zvyšování finančního kapitálu v rámci investičního fondu STOCKX FUND.

Zátimní listy

Zátimní list je prioritní dividendová akcie, která byla emitována společností stockX, a.s. ke dni 12.2.2020.

Jmenovitá hodnota 1 ks akcie je 1.000 Kč.

Hlasovací práva jsou stanoveny následovně, při držení 10 ks prioritních akcií je spojen 1 hlas.

Majitelé prioritních dividendových akcií mají přednostní právo na výplatu dividend ve výši 70% ze zisku společnosti.

Ano je převoditelná, tzn. můžete prioritní dividendovou akcii darovat někomu blízkému nebo členovi rodiny

Prioritní dividendová akcie je likvidní, pokud budete potřebovat akcii prodat, může ji od Vás společnost stockX a.s. odkoupit případně nabídnout jinému zájemci.